O nás

Se vznikem projektu „Dech je život“ se pojí osobní příběh…

Když mým dcerám dvojčátkům bylo sedm měsíců, plánovali jsme s manželem několikadenní výlet do Krakova. Byl začátek roku a další vlna mrazů. Ze zvědavosti jsem se na internetu podívala na informace o úrovni smogu v hlavním městě Małopolska. Podívala jsem se… a zděsila se. Normy byly více než desetinásobně nebo dokonce několik desítek krát překročeny, což nás bezpečně odradilo od cestování s nemluvňaty.

Téma mi však nedávalo spát. Čím víc jsem se dovídala, tím větší neklid jsem pociťovala.

  • Polsko je jednou ze tří zemí Evropské unie – vedle Rumunska a Bulharska – s největším znečištěním ovzduší.
  • Ve většině našich měst jsou roční normy koncentrace prachu PM10 a PM2,5 (zvláště škodlivé pro malé děti) překračovány již v únoru.
  • Každý rok zemře v zemi kvůli špatné kvalitě ovzduší více než 40 000 lidí.

A to vše naznačuje, že v nadcházejících letech – ne-li desetiletích – problém bude narůstat.

Nemůžeme být nečinní! Proto se již několik let aktivně zasazuji o zlepšení kvality ovzduší v Polsku – vystupuji na konferencích a ve vzdělávacích programech, a tuto problematiku propaguji v médiích.

Chtěla jsem, aby byla moje rodina v bezpečí – četla jsem hodně o problému smogu a své znalosti a zkušenosti s vámi sdílím na blogu „“Dech je život““. Najdete tam informace o tom, co to smog je a jak na něj, stejně jako praktické tipy – k čemu se může hodit čidlo, jak si vybrat čističku vzduchu nebo antismogovou masku. Když jsem v roce 2016 hledala ty nejlepší výrobky, ukázalo se, že mnoho uznávaných světových značek v Polsku vůbec není. Tak vznikl…

Internetový obchod „Dech je život“. Jeho sortiment jsem vybírala velice pečlivě. Většinu výrobků z nabídky jsem osobně ověřila a mohu vám je s čistým svědomím doporučit. Vím, jak velký problém je volba správné čističky nebo masky. Bezpečnost rodin a dětí je pro mne nejdůležitější, a proto vždy ráda posloužím osobní radou a doporučením. Můžete nám psát a telefonovat – vždy se snažíme pomoci.

Jsem hrdá na to, že za necelé dva roky činnosti se nám podařilo z nuly vybudovat společnost, která působí v oblasti, která je tak důležitá pro budoucnost nás všech, a spojuje podnikání s péčí a odpovědností za ostatní. Dnes jsme výhradním zástupcem takových výrobců, jako jsou Wynd, Air Visual, Kaiterra, a masek Cambridge.

Nemám pochyb o tom, že smog je dnes pro celý region střední a východní Evropy, Polsko, Českou republiku, Slovensko, Bulharsko a Rumunsko ekologickým problémem číslo 1. Doufám, že společně se nám podaří vytvořit společenské hnutí uvědomělých lidí, díky čemuž budeme moci skutečně ovlivňovat ty, kdo nám vládnou.

S pozdravem

Agnieszka Liszka-Dobrowolska

Čekám na vaše hodnocení a doporučení!

Napište: info@oddechtozycie.pl

Tým

Agnieszka Liszka – Dobrowolska
Zakladatelka a původkyně nápadu

Doktorka sociologie, expert v oblasti komunikačních strategií. Byla státní podtajemnicí na úřadu předsedy vlády, komunikační manažerkou ve společnosti McKinsey&Company a KPMG, spoluzakladatelkou a spolumajitelkou nakladatelství knih o podnikání Kurhaus.

Její vášní je současný svět, technologie ve službách komunikace a ekologie, cestování, literatura, léta cvičí jógu. Máma jedenapůlročních dvojčat.

Łukasz Dobrowolski
Hlas rozumu a podpory

Absolvent INSEAD a Vysoké školy ekonomické ve Varšavě, specializuje se na obchodní strategie, telekomunikační trh a obnovitelné zdroje energie. Byl partnerem ve společnosti McKinsey&Company, generálním ředitelem společnosti Polkomtel SA, šest let investuje do rozptýlených a obnovitelných zdrojů elektrické energie.

Jeho vášní je vliv nových technologií na transformaci energetiky, cestování, dobré jídlo, miluje lyžování, plachtění a tenis. Táta tříletých dvojčat.